Beskrivelse
Billedet er malet af Svend Ahnstrøm / SvendA
Kunstværket er fra hans portrætserie “Faces”, hvor han maler det samme beskårede ansigt igen og igen, blot med forskellige objekter i munden.
Billedet er nr. 30. i rækken.
Billedet er nr. 30. i rækken.
Billedet måler 90×150 cm og er olie på lærred.